SPOSOBY PRZYJMOWANIA I ZAŁATWIANIA SPRAW

Sposób przyjmowania i załatwiania spraw zawiera instrukcja kancelaryjna oraz statut Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej w Toruniu.

1. Miejsce przyjmowania interesantów: sekretariat, gabinet dyrektora szkoły, gabinety wicedyrektorów, gabinet pedagoga, gabinety terapeuty, gabinet logopedy, pokój nauczycielski, sale lekcyjne.

2. Godziny przyjmowania interesantów:
    • sekretariat: poniedziałek-piątek: 7.00-15.00, wtorek 7.30-15.30,
    • dyrektor szkoły: poniedziałek-piątek poza czasem zajęć z uczniami i spotkań z Radą Pedagogiczną,
    • wicedyrektorzy: poniedziałek-piątek poza czasem zajęć z uczniami i spotkań z Radą Pedagogiczną,
    • pedagog: w godzinach pracy, jak na stronie Szkoły - » www.sp32.torun.pl/pedagog.htm
    • terapeuta: w godzinach pracy, jak na stronie Szkoły - » www.sp32.torun.pl/terapeuta.htm
    • logopeda: w godzinach pracy, jak na stronie Szkoły - » www.sp32.torun.pl/logopeda.htm
    • nauczyciele: codziennie poza czasem zajęć z uczniami i spotkań z Radą Pedagogiczną, przed i po zajęciach po uprzednim umówieniu się.

3. Sposób przyjmowania i załatwiania spraw:
    • interesantów przyjmuje dyrektor szkoły, wicedyrektorzy, pedagog, terapeuta, logopeda oraz sekretarz szkoły,
    • sekretariat szkoły udziela szczegółowych informacji dotyczących sposobu załatwiania spraw,
    • korespondencję można dostarczyć osobiście, drogą pocztową, drogą elektroniczną:
      - adres do korespondencji:
         Szkoła Podstawowa nr 32 im. Armii Krajowej w Toruniu,
         ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11, 87-100 Toruń,

- e-mail: sekretariat@sp32.torun.pl
      - telefon: (56) 648-45-07, 648-45-39
    • sprawy załatwiane są bez zbędnej zwłoki,
    • kopie odpowiedzi na pisma wraz z oryginałem pisma wpływającego przechowywane są w teczkach zgodnie z rzeczowym wykazem akt,
    • sprawy nie wymagające odpowiedzi w formie pisemnej załatwiane są przez ustne udzielenie informacji,
    • sprawy załatwiane są według kolejności wpływu.

SPRAWY PROWADZONE PRZEZ SZKOŁĘ
  1. Obowiązek szkolny:
    • zapisy do szkoły,
    • ewidencja uczniów,
    • arkusze ocen i dzienniki.

2. Sprawy administracyjne:
    • zezwolenia i zwolnienia (indywidualny tok nauki, zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego zgodnie z obowiązującymi przepisami na pisemny wniosek rodziców lub opiekunów prawnych),
    • wydawanie legitymacji uczniowskich i kart rowerowych,
    • wydawanie zaświadczeń,
    • wydawanie duplikatów.

3. Postępowanie w sprawach nieletnich: wnioski do Sądu Rodzinnego.

4. Sprawy kadrowe: sprawy osobowe nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

5. Sprawozdawczość: raporty, sprawozdania.

6. Wynajem bazy szkolnej.

7. Składnica akt:
    • akta osobowe pracowników,
    • arkusze ocen,
    • dzienniki zajęć obowiązkowych, pozalekcyjnych i nauczania indywidualnego,
    • protokoły Rady Pedagogicznej z uchwałami,
    • protokoły Rady Rodziców,
    • zarządzenia Dyrektora Szkoły.

OBOWIĄZUJĄCE PROCEDURY

1. PROCEDURA ZAPISU ORAZ WYPISU

ZAPIS UCZNIA DO SZKOŁY:

1. W pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie zamieszkujący w obwodzie szkoły.

2. Uczniowie spoza obwodu szkoły przyjmowani są w przypadku wolnych miejsc.

3. Zapisu ucznia dokonuje się wypełniając odpowiedni wniosek pobrany ze strony internetowej szkoły (zakładka druki do pobrania) lub w sekretariacie szkoły.

4. Przy przeniesieniu ucznia z innej szkoły niezbędnymi dokumentami są:
    • wniosek o zapisanie ucznia do szkoły podstawowej,
    • kopia świadectwa promocyjnego z ostatniej klasy.

ZAPIS DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

1. Dzieci przyjmowane są do oddziału przedszkolnego w przypadku wolnych miejsc.

2. Zapisu dziecka dokonuje się wypełniając odpowiedni druk podania pobrany ze strony internetowej szkoły (zakładka druki do pobrania) lub w sekretariacie szkoły.

WYPIS UCZNIA ZE SZKOŁY:

1. W sytuacji podjęcia decyzji o przeniesieniu ucznia do innej szkoły rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest:
    • powiadomić szkołę o zamiarze przeniesienia ucznia do innej szkoły lub o wyjeździe za granicę poprzez wypełnienie odpowiedniego wniosku o wypisanie ucznia ze szkoły podstawowej pobrany ze strony internetowej szkoły (zakładka druki do pobrania) lub w sekretariacie szkoły,
    • dokonać zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej,
    • w odniesieniu do uczniów klas 4-8 dokonać zwrotu klucza od szafki do wychowawcy,
    • dokonać odbioru karty zdrowia ucznia w gabinecie pielęgniarki szkolnej.
  2. Po otrzymaniu potwierdzenia o przyjęciu ucznia do wybranej szkoły sekretarz szkoły przesyła pocztą dokumentację szkolną ucznia.

WYPIS DZIECKA Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

W sytuacji podęcia decyzji o przeniesieniu dziecka do innej placówki lub o wyjeździe za granicę rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest powiadomić szkołę poprzez wypełnienie odpowiedniego wniosku o wypisanie dziecka z oddziału przedszkolnego pobrany ze strony internetowej szkoły (zakładka druki do pobrania) lub w sekretariacie szkoły.

2. PROCEDURA ZWOLNIENIA DZIECKA Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Zwolnienie ucznia z zajęć wychowania fizycznego następuje decyzją Dyrektora Szkoły. Po otrzymaniu zaświadczenia lekarskiego rodzic lub opiekun prawny zobowiązany jest dostarczyć dokument wraz z wnioskiem o zwolnienie z wychowania fizycznego (zakładka druki do pobrania) do sekretariatu szkoły.