Szkoła Podstawowa nr 32 im. Armii Krajowej w Toruniu
SZKOŁĄ WSPÓŁPRACY

www.szkolawspolpracy.pl

Szkoła Podstawowa nr 32 buduje swoją tradycję w powiązaniu z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi, które wynikają z przyjętego imienia Armii Krajowej. Na mocy porozumienia podpisanego z Komendantem Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, szkoła realizuje zadania służące promocji patriotyzmu i tradycji obronności kraju.

"Teatr w tańcu - taniec w teatrze"

Szkoła Podstawowa nr 32 jest jedną z trzech toruńskich szkół, i jedyną szkołą podstawową, biorącą udział w autorskim projekcie "Baja Pomorskiego" opracowanym przy współpracy z tancerką i animatorką kultury, p.Martą Zawadzką. W ramach projektu "Teatr w tańcu - taniec w teatrze" uczniowie klas trzecich i piątych, których pasjonuje taniec, już od marca biorą udział w odbywających się na terenie szkoły, prowadzonych przez profesjonalistów, warsztatach, podczas których poznają różne techniki taneczne - od tańca ludowego po taniec współczesny. Dzieci uczą się też mówić o tańcu i opisywać go jako zjawisko kulturotwórcze, a także poznają podstawowe wymogi sztuki scenicznej na zajęciach w teatrze. Uczestnicy warsztatów obejrzeli spektakl muzyczno-taneczny w Poznaniu i brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Tańca w Bydgoszczy. W październiku wezmą udział w mistrzowskich warsztatach pod okiem artystów, zaproszonych na XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek. W listopadzie dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności w teatrze "Baj Pomorski" w przygotowanym, wspólnie z uczniami gimnazjum i liceum, spektaklu tanecznym. Osobą koordynującą program w szkole jest nauczycielka j.polskiego, p.Maria Stempniewska.

Mali artyści na scenie

W sobotę, 28 listopada 2015 r., w teatrze "Baj Pomorski" odbył się spektakl taneczny "POZA bezRUCHEM" podsumowujący projekt "Taniec w Teatrze - Teatr w Tańcu", w którym brały udział trzy toruńskie szkoły. Grupa najwytrwalszych młodych adeptów tańca z naszej szkoły świetnie wypadła w towarzystwie tańczących gimnazjalistów i licealistów. Podsumowując swój dziewięciomiesięczny wysiłek, dzieci podkreślały, że udział w projekcie dał im świadomość własnego ciała i rozbudził wrażliwość artystyczną. Czekamy na więcej takich twórczych przedsięwzięć.